Babcie są kojarzone z ciepłem i miłością, kiedy wręczamy im prezenty zawsze się cieszą. Dawniej nie było internetu i telefonu, jedyny sposób na połączenie się z dalekim światem były książki. Stąd niejedna babcia uwielbia nadal przesiadywać z kubkiem gorącej herbaty czytając książkę. Książka jako prezent dla Babci musi być przemyślany i dobrany specjalnie do tej jednej, wyjątkowej w swoim rodzaju babci.

Opowieść o szczęściu i troskach życia

Starość to zasłużony spokój i ustatkowanie. Być może właśnie taka powinna być idealna książka dla naszej babci? Nie należy znowu zapomnieć że babcia to również nadal kobieta, więc wszystkie kobiece książki mogą spodobać się i seniorkom. Każdy lubi kiedy jego ulubiona powieść potrafi przenieść w inny świat, pomagając zapomnieć o problemach dnia codziennego. Noce i dnie Marii Dąbrowskiej to powieść o trudach życia XIX wieku, nieszczęśliwej miłości i problemach których nosicielem mógłby być każdy z nas. Jest to książka dla myślicielek oraz wrażliwych osób. Z pewnością idealna dla starszych pań, które prawdopodobnie oglądały ekranizację reżysera Jerzego Antczaka.

Przydatne lekcje na każdą chwilę życia

Jest to książka tak naprawdę stworzona dla każdego kto lubi czasami zadumać nad swoim życiem. Książka zawiera 50 opisów różnych wydarzeń z życia autorki i jakie lekcje z nich wyciągnęła. Jest to bardzo poruszająca ale i pełna nadziei opowieść która przepełniona jest optymizmem. Bóg nigdy nie mruga napisana przez Reginę Brett jest to świetny prezent dla babci na święta – najlepsza oferta ponieważ jest napisana prostym językiem i lekko się czyta – co jest zawsze na plus, jeżeli ktoś uwielbia czytać w ramach relaksu.

Przytulna powieść przed snem

Tam gdzie las spotyka się z niebem stworzona przez Vanderah Glendy to opowieść o kobiecie która po kilku cięższych przeżyciach postanawia powrócić do swoich dawnych studiów magisterskich na temat gniazdowania ptaków w Illinois. Tam pojawia się tajemnicza dziewczynka która budzi zainteresowanie naszej głównej bohaterki. Przebywając z dzieckiem, Joanna Teale coraz mocniej zastanawia się nad pochodzeniem dziewczynki bowiem zauważa, że nie jest ona tak do końca zwykła. Jest to ciekawa powieść poruszająca umysł i wyobraźnię. Idealna na przytulne wieczory, gdzie na zewnątrz panuje mróz i śnieg, szczególnie dla babci.