Jest coś, co może spędzić sen z oczu niejednego wnuka lub jego rodziców – prezent dla babci na święta.Czy można powiedzieć zdecydowanie: dla babci najlepsze będą ciepłe kapcie? Otóż nie. Są przecież bardzo różne babcie i każdą z nich na pewno ucieszy coś innego. Tę, która szydełkuje, z pewnością ucieszy książka “220 splotów szydełkowych” (opracowanie zbiorowe).

Czym interesuje się babcia?

Każdy wnuczek (a jeśli jest malutki, to jego rodzice) wie, co lubi robić babcia. Jeśli jest ona kobietą aktywną fizycznie i uprawiającą sport, można podarować jej przydatne akcesoria, na przykład kije do nordic walking, hantle lub matę do ćwiczeń. Jeżeli jeździ na rowerze, to na pewno ucieszy ją nowa rowerowa bluza albo kamizelka. Można również kupić bidon lub rowerową saszetkę na drobiazgi. Dla babci, która lubi czytać, można wybrać jakąś nowość wydawniczą – w wersji papierowej bądź w audiobooku. Na rynku wciąż pojawiają się zarówno nowości, jak i pozycje należące do klasyki, ale tym razem w wersji mówionej (czytają je bardzo często znani i lubiani aktorzy). Kiedy babcia interesuje się dziewiarstwem, na pewno ucieszy ją książka z wzorami robótek, jak wspomniana już wcześniej “220 splotów szydełkowych”, nowe druty z żyłką, wygodne szydełko  lub po prostu dobrej jakości włóczka, z której sama wydzierga sobie sweter. Wszystko zależy od zasobności portfela wnuczka lub wnuczki.

Talony i bony

Dobrym rozwiązaniem i ciekawym pomysłem na prezent dla babci na święta jest podarowanie jej bonu prezentowego, talonu lub vouchera. W ten sposób można sprezentować wiele rzeczy, np.:

-ubranie

-książkę

-wizytę salonie kosmetycznym

-wizytę w salonie fryzjerskim

-cykl masaży

-pobyt w spa

-wycieczkę

Wiele firm i sklepów sprzedaje takie właśnie bony upominkowe i znowu, w zależności od tego, ile chce się przeznaczyć pieniędzy na prezent, można wybierać wśród licznych propozycji.

A może rękodzieło?

Każdą babcię bardzo ucieszy prezent wykonany przez wnuczka lub wnuczkę własnoręcznie. Już maluszki mogą ulepić coś z modeliny albo namalować “obraz”. Starsze wnuki również potrafią wykonać samodzielnie różne rzeczy, na przykład świecznik na tealight, serwetka na szydełku, czy komplet ozdób choinkowych z papieru.

Najważniejsza jest pamięć. Każda babcia doceni każdy gest.